Doplnky – každá nevesta ich potrebuje, každá nad nimi rozmýšľa a chce, aby ladili so šatami, s témou svadby, s jej osobnosťou. O nevestách – vílach sme si písali už v článku tu.  Avšak poďme sa pozrieť na nevesty, ktoré obľubujú klasiku v podobe závojov a aj na nevesty, ktoré sa chcú roztrblietať. Spojila som sily s Mariee Design – kráľovnou závojov a spýtala som jej zopár otázok o tom, čo ostáva a čo bude tento rok trendy.

Tak Mária, predstav nám tvoj pribeh. Ako si sa dostala k tomu čo robíš?

Všetko to začalo jemnými svadobnými závojmi. Svadobné závoje som začala vyrábať ešte na vysokej škole. Svoje prvotiny som ponúkala na domácich internetových portáloch a na jednom zahraničnom. Vyrábala som najprv minimalistické modely bez akýchkoľvek okrás, pričom som sa sústredila na materiál a kvalitné prevedenie. Keďže sa moje závoje celkom dobre uchytili, pár mesiacov po ukončení vysokej školy som sa rozhodla do toho pustiť naplno, a tak som si oficiálne založila firmu a eshop.

Postupne, inšpirovaná tvorbou zahraničných dizajnérov, som rozšírila ponuku o rôzne atypické závoje, ktoré bežne nebolo možné zohnať v svadobných salónoch, ďalej o francúzske závoje, fascinátory, čelenky, ďalej pribudli krásne trblietavé šperky luxusného dizajnu hodné nevesty, ktorých ponuku sa snažím stále rozširovať. Okrajovým produktom v mojej ponuke boli svadobné podväzky. Tie sa však tešili stále väčšej a väčšej obľube a začali sa dobre predávať. Tak som sa s narastajúcim dopytom začala viac sústrediť aj na tento produkt. Dnes už svadobné podväzky tvoria neoddeliteľnú súčasť mojej tvorby a veľmi som si ich obľúbila. Prinášam niekoľko rôznych modelov podväzkov, ktoré sú postavené najmä na zvodnej 3D krajke a na krištáľových a perlových detailoch.

A čo máš na svojej práci najradšej?

Na svojej práci milujem to, že mi dáva pocit slobody a pocit sebarealizácie a to v oblasti, ktorá mi je ako žene so zmyslom pre estetiku veľmi blízka. Obrovským zadosťučinením pre mňa je, keď mi príde správa plná láskavých a radostných slov od nadšenej nevesty, ktorá mi úprimne ďakuje a teší sa z mojej práce, alebo veľkú radosť mi urobí, keď mi nevesty posielajú fotky zo svadby, často bývam nadšená aké krásne ženy nosia veci odomňa. Naozaj veľmi rada dostávam takúto milú odozvu, to je presne to, čo ma motivuje ísť dopredu a vždy mi to spraví pekný deň.

Ako by si popísala svoje zákazníčky, aké nevesty to sú?

Moje zákazníčky sú väčšinou štýlové nevesty, ktoré si zakladajú na kvalite, detailoch, chcú zažiariť a svojimi doplnkami hlavne podčiarknuť samé seba, t.j. svoj štýl, svoju osobnosť a takpovediac roztrblietať sa. Čo je podľa mňa hlavná úloha módnych doplnkov a šperkov.

Štýl mojej ponuky je celkom rôznorodý, nájdete u mňa trblietavé glamour kúsky luxusného dizajnu, jemnú minimalistickú eleganciu, romantickú klasiku, tiež vintage kúsky v štýle Great Gatsby, ale rovnako niečo si u mňa nájdu aj boho nevesty (v štýle víly), ktoré si napríklad môžu pod kvety vo svojich vlasoch vložiť ten najjemnejší hodvábny závoj z mojej dielne.

Okrem neviest sú však mojimi klientkami aj družičky a svadobné maminy, alebo všeobecne štýlové slečny a dámy, ktoré hľadajú originálne šperky a doplnky honosného dizajnu hodné nejakej veľkej spoločenskej udalosti ako je napr. ples, stužková a pod.

zdroj: Mariee design

Čo by si nevestám odporučila na tento rok? Čo je to naj čo u Teba nájdu a čo je trendy ?

Svadobný závoj je čarovný svadobný doplnok, ktorý akoby zo ženy v svadobných šatách urobí nevestu. Svadobné závoje vedia celkový look nevesty povzniesť na celkom inú úroveň, preto sú stále veľmi obľúbené. Závoje vedia vytvoriť dokonale dramatický efekt zatiaľ čo nevesta kráča k oltáru, rovnako sú skvelým doplnkom pri svadobnom alebo pri boudoir fotení nevesty, kedy sa môžete so závojom vyhrať a docieliť tak neopakovateľné zábery pod rúškom tajomstva.

V trendoch týkajúcich sa svadobných závojov sa výrazne odráža vplyv minimalizmu. Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása alebo že jednoduchosť je tá najvyššia forma sofistikovanosti. Absolútne s tým súhlasím. Čím je závoj na prvý pohľad jednoduchší, tým viac si vyžaduje precízne spracovanie, najkvalitnejšie materiály, dobrý strih a čistú delikátnu prácu, keďže v takomto prípade aj tá najmenšia nedokonalosť bije do očí.

Zdroj: Mariee design

Nie je to tak dávno, čo si u mňa nevesty dávali robiť hlavne objemné a bohato riasené viacvrstvové závoje, pričom dnes ide trend smerom k tým jemnejším neriaseným závojom, ktoré sú buď vôbec alebo len minimálne zdobené malými krištálikmi, perličkami, prípadne jemnou francúzskou krajkou.

Takéto kvalitné jemnučké závoje nevesty s obľubou kombinujú s ozdobnými krištáľovými hrebeňmi, čelenkami, venčekmi a samozrejme s krásnymi statement náušnicami a inými šperkami.

Koncom minulého roka som začala vyrábať svadobné závoje aj z najjemnejšieho 100% hodvábneho tylu, čo je crème de la crème látka na výrobu svadobných závojov. Ide o veľmi jemnučký, mäkkučký a luxusný materiál, ktorý krásne ukáže v kombinácii s jemnou krajkou a vyníma sa najmä na nevestách v štýle boho.

Rovnako je na nevestách stále viac vidieť tzv. francúzske závoje alebo birdcage závoje, ktoré sa už dnes nenosia iba s masívnymi pierkovými fascinátormi, ako tomu bolo pár rokov dozadu, ale sú dopĺňané často malým klobúčikom, krajkou alebo výraznou krištáľovou či perličkovou ozdobou. Klobúčik v kombinácii s francúzskym závojom majú v obľube aj svadobné mamy.

Vedela by si neveste poradiť aj s výberom darčeku pre družičky?

Družičky zohrávajú v procese plánovania aj v priebehu samotnej svadby dôležitú úlohu. Sú neveste oporou, pomáhajú jej rozhodovať sa, organizujú pre ňu rozlúčku so slobodou a mnoho iného. Určite si zaslúžia od nevesty nejakú milú pozornosť. Veľmi populárne je dnes svoje družičky obdarovať šperkom. Ak je družičiek viac, tak je zvykom im darovať rovnaké alebo veľmi podobné kúsky, napr. rovnaké náušničky alebo náramok klasického nestarnúceho dizajnu, ktorým nič nepokazíte. Medzi takúto nestarnúcu klasiku určite patria slzičkové náušnice, jemné perlové šperky, malé elegantné napichovacie náušnice alebo tenisový náramok, čo je termín pre ohybný náramok jednoduchého symetrického dizajnu, ktorý je zdobený zirkónmi, perlami, prípadne diamantmi.

Zdroj: Mariee design

Tak o inšpiráciu nie je núdza. Je tvorba značky Mariee design podľa Vášho gusta? Tak určite navštívte jej stránku a porozhliadnite sa trochu viac. 🙂 Ja ako nevesta a svadobná blogerka hľadám stále nové inšpirácie, ale k niektorým sa rada vraciam stále dokola a tak je to aj s Máriinou tvorbou.

Nasledujúce fotky sú takisto od Mariee design: