Chcem byť pekná nevesta… (prvá časť)

…je veta, ktorú si povedala asi každá z nás. Čo to znamenalo pre mňa a čo všetko som sa rozhodla pri príprave na svadbu podstúpiť vám prezradím v nasledujúcich riadkoch tohto blogu. A inak… ostávajú už len 2 mesiace!!!

V prvom rade musím napísať, že nejde ani tak o to, že sa necítim pekná. Každá sme krásna taká aká sme. Ale vždy je čo zlepšovať, vždy sa nájde niečo, čo nám pozdvihne sebavedomie a vďaka čomu sa cítime lepšie a v konečnom dôsledku aj krajšie. Či už je to výrazný rúž, obtiahnuté šaty, vyfúkané vlasy, push-upka alebo šperk.

Už v predošlom blogu som spomínala, že som pred svadbou mala za cieľ schudnúť a cítiť sa čo najlepšie možne vo svojom tele. Byť fit celkovo v živote je cieľ, ktoré máme určite mnohé. Byť fit v deň svojej svadby bolo samozrejmosťou, na ktorej sme sa zhodli aj s Marcelom a aj sme na nej spolu pracovali. Ale ako viete z predošlého blogu nie všetko ide ako plánujete. A síce som neschudla zatiaľ toľko, koľko by som si želala, cieľ cítiť sa lepšie sa mi splniť podarilo, lebo som si uvedomila, že už krok k tomu, že sa o seba viac starám je úspechom 🙂

Oči sú zrkadlom do duše

Najväčšie rozhodnutie, ktoré som sa pre seba rozhodla urobiť pred svadbou prišlo len prednedávnom. Približne mesiac dozadu. Poznáte ma zväčša cez moje riadky a cez fotky. Čo si určite na fotkách všimnete sú moje okuliare, ktoré nosím denno denne vyše 24 rokov.

Ešte bezokuliarnatá 4-ročná Marína

Zlý zrak mi zistili hneď na začiatku základnej školy. A išlo to len dolu vodou. A tak sa okuliare stali neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Mnoho ľudí okolo mňa okuliare nosilo, ale vždy akosi časom zmizli z ich životov. Neskôr som pochopila, že nešlo o žiadny zázrak, ale len o modernú dobu a kontaktné šošovky. Spýtate sa asi, prečo táto zmena nenastala aj u mňa. Odpoveď je – neviem presne. Jednak som si na svoje „druhé oči“ zvykla, jednak živiť šošovky nebola najlacnejšia alternatíva a v konečnom dôsledku som sa mi predstava vkladať si niečo do očí každý deň zdala prinajmenšom nepríjemná (a priznávam, bála som sa zmeny).

Operácia očí bola vždy niekde na pozadí mojej mysle a keď som začala pracovať a zarábať, rozhodla som sa, že ju podstúpim. To bolo asi 2-3 roky dozadu. Zrak sa mi každodennou prácou za počítačom badateľne z roka na rok zhoršoval a stále nové okuliare, stále silnejšie, stále viac nepohodlia ma motivovalo urobiť niečo, aby som sa cítila komfortnejšie. Avšak na moje sklamanie, po niekoľkých vyšetreniach, na niekoľkých rôznych klinikách v Bratislave som zistila, že nie som vhodný kandidát na laserovú operáciu. A tak táto zmena, po ktorej som túžila bola razom zmietnutá zo stola. Veľké sklamanie to nebolo (aspoň navonok nie), jednak som na okuliare zvyknutá, jednak si myslím, že mi svedčia a tak ďalej som si vytvárala uistenia, že mi to neprekáža.

Bez okuliarov a s okuliarmi

Až keď sme začali chystať svadbu a začala som sa rozhodovať, aký „look“ zvolím, až vtedy sa táto téma vydrala opäť na povrch. Keď si do Pinterestu zadáte slová „wedding look“ je veľmi nepravdepodobné, že Vám ako inšpiratívna fotka vyskočí foto nevesty s okuliarmi. A veru, je to téma, ktorú rieši veľa neviest. Okuliare alebo šošovky? Make-up tak alebo onak? Vlasy tak alebo hentak? Čo bude pohodlnejšie? Čo bude krajšie? Čo mi viac pristane?

Marcel by Vám povedal, že bez okuliarov som iná žena. Je pravda, že silné dioptrie skreslia človeku celkový výzor. Moje oči sú podstatne väčšie, ako sa ľudia nazdávajú a tak je pravda, že bez okuliarov som tak trochu iná. Dilema bola na stole… Až jedného dňa som túto dilemu spomenula pred kamarátkami a Nikol sa ma spýtala: „A v Neovízii si bola?“ Priznám sa, že dovtedy som o tejto klinike asi nepočula, hoci som skoro rok riešila otázku toho, ako sa dioptrií zbaviť. A tak nastala otázka: Idem to znovu skúšať? Pred svadbou?

Po spísaní všetkých pre a proti som sa rozhodla objednať na vyšetrenie a zistiť, aké možnosti mám. No a výsledok? Ak sledujete môj Instagram a instastories, tak viete, že ma za pár dní čaká operácia. Zistili sme, že existuje operácia, ktorá mi umožní žiť život bez okuliar. A ja som sa rozhodla, že ju chcem podstúpiť ešte kým sa vydám. Že chcem byť nevesta, ktorá bude stopercentne sama sebou a to viem, že budem len ak sa nebudem starať o to, ako sa mi okuliare hodia alebo nehodia. Či mi budú padať z nosa, keď budem tancovať do rána na parkete. Či sa mi budú pri fotení odrážať blesky, svetlo a tak ďalej.

Skrátka som sa rozhodla urobiť pre seba niečo, o čom som snívala polku života a prečo tak neurobiť pred tým, ako začnem ďalšiu kapitolu svojho života? A tak za pár dní tento krok podstúpim a na už spomínanom Instagrame budete môcť sledovať ako to celé prebieha a ako to celé znášam. Verím, že sa na túto cestu vyberiete so mnou a už sa teším na všetky benefity, ktoré život bez okuliarov prináša. Lebo verte mi, je ich mnoho. Ale to by sme tu boli ešte veľmi dlho. 🙂

V pokračovaní tohto blogu Vám napíšem o ďalších bodoch, ktoré som sa rozhodla urobiť, aby som bola spokojná a krásna nevesta. Čo s vlasmi? Pleť a make-up? Dostatok spánku… To sú všetko oblasti, ktorým venujem extra pozornosť a do svadby ostávajú už len dva mesiace, takže tik-tak.