Hoci sa kalendárny rok 2017 ešte zďaleka nekončí (no dobre, obchody už predávajú vianočné ozdoby, ale aj tak), nám už pomaličky odzvonilo. Hlavná svadobná sezóna sa skončila a nás tento týždeň čaká ešte jedna jesenná romantická svadba, na ktorú sa už veľmi tešíme. Tešíme sa na jej prípravy a na to, čo vytvoríme, lebo koncept je čarokrásny. Ale tešíme sa aj na to, keď už bude po nej a my si budeme môcť podať ruky a povedať si – dobrý rok to bol.

Pre tých z Vás, ktorý neviete, Weddings by Marina funguje od roku 2012, ale serióznosť a obrátky to celé začalo naberať až v roku 2015. Možno tiež neviete, že sme od začiatku neboli typická svadobná agentúra. V prvom rade, pod pojmom agentúra si človek predstaví skupinu ľudí. No na začiatku som bola iba ja – Marína. V druhom rade, pod agentúrou si človek asi taktiež predstaví firmu, s cenníkom a nejakým tým portfóliom. Nuž ani toto na mňa neplatilo.

Weddings by Marina som teda chcela rozbehnúť v inom duchu. Nazývala som to svadobné dobrovoľníctvo. Keďže prvé zákazníčky, ktoré si ma “najali” boli moje najlepšie kamarátky, išlo to samo. Poprosila som ich, aby mi zverili prípravy a výzdobu svadby a za odmenu mi sprostredkovali fotografie, či referencie. A začalo sa to. Jedna, dve, tri – v roku 2015 to bolo nakoniec 5 svadieb, ktoré som mala viac menej v plnej réžii. Takpovediac som robila svadby na kľúč. A bavilo ma to.

Rok 2016 bol trochu pomalší. Zmenila som prácu a keďže si svadby vyžadujú veľa času pred aj po samotnom dni, mala som pocit, že skĺbiť to nepôjde. Teda nie pokiaľ budem na to sama. a to sa v tomto roku zmenilo. Na moje veľké prekvapenie sa našla osoba, ktorej sa páčilo to čo robím natoľko, že bola ochotná pridať sa do tímu. Takto do Weddings by Marina pribudla Peťka, ktorú už tak trochu poznáte. A tak sme sa o krôčik priblížili k tomu, čo už by aj agentúra byť mohla. Peťka priniesla so sebou nie len super nápady, ale takisto priestor venovať Vašim svadbám viac času.

A prišiel rok 2017. Vyzeral byť taký hanblivý. Nevedeli sme, čo bude a nechávali sme to na náhodu. No a náhodou sa stalo, že rok 2017 sa vykľul ako rok skvelých príležitostí, krásnych svadieb, cestovania za svadbami kade tade po Slovensku a zmien, ako osobných tak aj profesionálnych.

Celé to odštartovala spolupráca s módnou bloggerkou Lapkinn, ktorú som oslovila s malou dušičkou. Linda bola skvelá a potešila sa, lebo svadobný koordinátor jej v tom čase ešte chýbal. A tak som sa stala súčasťou jej jarnej májovej svadby, ktorá sa konala v srdci východu. Leto sa prirútilo obrovskou rýchlosťou. Odštartovali sme ho prvojúlovou svadbou v Lozorne pri Mlyne, nasledovala horúca augustová svadba na zámku v Smoleniciach, začiatkom septembra sme sa museli rozdvojiť a tak sme za jeden víkend zvládli až dve krásne, ľudovo zamerané svadby. Z industriálnych a nie primárne na svadbu orientovaných priestorov v Binariu v Bratislave sa nám podarilo vyčariť modernú a romantickú svadbu no a ostáva nám už len vrchol našej sezóny a to honosná, romantická zlato-ružová svadba, o ktorej viac zatiaľ neprezradíme.

Pre nás tento rok veľmi veľa znamenal. Overili sme si, že svadby sú to, čo nás napĺňa a čo milujeme robiť. Takisto sme vďačné za to, že Váš záujem narastal a mrzí nás, že sme nedokázali pokryť úplne všetky termíny. Aj tento záujem nás popchol k rozhodnutiu, ktoré sme prednedávnom urobili.

Začalo to tým, že prišla ponuka od inej svadobnej agentúry, s ktorou sme sa dohodli, že budem pre nich pracovať ako koordinátorka. A keďže tu byrokracia nepustí a nedá sa všetko robiť len pre dobrý pocit na srdci, prišlo aj druhé rozhodnutie a to také, že som sa rozhodla vstúpiť do sveta samostatne zárobkovo činných osôb. A tak v čase, ktorý mi ostane popri našich svadbách, budem pomáhať aj v Sayes Agency. 

Weddings by Marina sa však naďalej chce držať svojich hodnôt a naďalej budeme pracovať pod naším mottom Organizované s láskou. Sme tu pre Vás, aby sme Vám Váš deň uľahčili, pomohli ušetriť nejaké to euríčko a hlavne, aby ste Vy prežili váš vysnívaný deň do bodky ako ste si to predstavovali a bez zbytočného stresu. Toto ostane stále našou prioritou.

Ak ste sa dostali až sem, tak Vám gratulujem. Lebo až tu na záver som si nechala pre Vás jedno prekvapenie. Tento rok sa prvýkrát zúčastníme na svadobnom evente, kde sa vieme osobne stretnúť a porozprávať o Vašej svadbe. Veľmi sa tešíme, že budeme súčasťou Bory Beauty and Wedding show, ktorá sa uskutoční už tento mesiac, v nákupnom centre Bory Mall v Bratislave, v dňoch 21. – 22. októbra. Bude to skvelá príležitosť, aby ste nás trochu spoznali a aby ste sa spýtali na všetky otázky, ktoré Vás ohľadom Vašej svadby trápia a na ktoré možno neviete nájsť odpoveď. Na tejto výstave máte možnosť stretnúť veľa svadobných odborníkov od špecialistov na svadobné šaty, fotografov, tlačoviny až po dekoratérov a floristov ako sme aj my. Srdečne Vás preto pozývame. A tešiť sa môžete aj na nejakú tú súťaž.