4 mesiace do svadby

Ale akože vážne! 4? Haló zastavte niekto čas, veď ja nestíham. Niežeby som panikárila z toho, že úlohy, ktoré mi mali v poslednom mesiaci ubudnúť zo svadobného check-listu tam stále svietia ako N E S P L N E N É. To je ešte ok, to sa doženie (Haha som optimista:). Ale mne ubúda čas na inú, dôležitejšiu úlohu a to dostať sa do svadby do formy. Ideálne do najlepšej možnej formy, aby som sa naozaj v tento deň cítila výnimočne a fit vo všetkých oblastiach. Chudnutie do svadobných šiat – téma, ktorá straší mnohé z nás. Nasledujúci obrázok to doslova vystihuje:

Nekrúťte hlavou, milé moje nevesty! Neverím, že chudnutie do svadobných šiat nie je alebo nebolo aj na vašom osobnom zozname vecí, ktoré do svadby chcete stihnúť. Myslím si, že je to prípad každej nevesty a nie je na tom nič zlé. Veď to bude iba raz, veď chceme dokonalé šaty, veď sa chceme tomu nášmu drahému budúcemu manželovi tak veľmi zapáčiť, aby si to na celý život pamätal.

Ja osobne, ale pociťujem, že hodiny tikajú prirýchlo. Keď sme začali svadbu riešiť bol ešte rok 2016. Jooj času dosť, hovorím si. Keď sme sa zasnúbili, ešte stále ostával rok a niečo do tohto vysnívaného dňa. A ako je možné, že mám už len 4 mesiace. A nebudem Vám klamať, veď chcem aby ste sa dokázali v týchto slovách nájsť a to by nebolo možné, pokiaľ by som nebola úprimná. No ja som sa za ten rok a niečo nikam neposunula, ba naopak. Síce som ani nepribrala, ale napriek rôznym snahám a diétam a pokusom som sa ani nikam nedostala. Váha ukazuje rovnaké čísla, stále zapnem tie isté nohavice.

Viem, že zrejme to „stresové“ chudnutie ešte príde. Aj keď takému by som sa najradšej vyhla. Vraj to k tomu patrí. Ale ja sa chcem skôr naštartovať na dobrú cestu, ktorá by mi mala vydržať dlhšie ako len do svadobného dňa. S Novým rokom sa v týchto veciach tak dobre začína a nebolo to inak ani pri mne. Vždy ma motivuje u mňa už overený portál pre ženy, ktoré nemajú čas alebo jednoducho nemajú radi fitnescentrá a tým je FITSHAKER.

Vždy v novom roku a pred letom majú vytvorené parádne výzvy, ktoré ma dokážu naštartovať či už v cvičení alebo v zdravšej strave. Priznám sa ale, že ešte ani raz sa mi ani jednu z výziev nepodarilo dokončiť a plány mi narušila buď choroba alebo dlhšia cesta. Avšak aj tak sa vždy k týmto výzvam rada vraciam, lebo cvičenia sú rozmanité, videá o stravovaní jasné a praktické a celkovo má dobrý pocit, že som si v tomto boji sama sebe pánom. Cvičím ráno pred robotou alebo keď z nej prídem. Nemusím si dohadovať termíny, hľadať parťáka (lebo komu sa chce chodiť do fitka samému) a mám väčšiu slobodu. Sebadisciplína je druhá vec. Ale tú musíte mať v oboch prípadoch.

Myslím, že ale najdôležitejšie je robiť to, čo Vás aj bude baviť, obmieňať to a nepodľahnúť rutine. Toto zimné obdobie je pre mňa veľmi náročné, lebo najradšej cvičím vonku, u nás na terase, behám v parku alebo ideme na bicykle. Teraz však tieto mrazy, dažde a vietor, ktoré sa striedajú častejšie ako moje nálady pôsobia často až depresívne a tak sa upínam na mesiace pred nami, na jar a na dni, kedy bude svietiť slnko a dodávať mi do cvičenia energiu.

A čo vy? Ako je to u vás? Je chudnutie do svadobných šiat na vašom chek-liste alebo ste sa rozhodli nestresovať sa tým. Ak chudnete, čo je Vaša najobľúbenejšia činnosť? Poznáte Fitshaker? Napíšte mi v komentároch, rada sa dozviem ako je to s Vami a možno sa navzájom inpširujeme:)