Už to bude tak, že fantázia každého človeka je obmedzená na to, čo už niekde videl, počul, čítal a tak podobne. Samozrejme, že človek dokáže dať podobu veciam, ktoré sa pohybujú niekde na rozhraní sna a reality a to prebieha niekde v kreatívnom procese mysle jednotlivca. Avšak nevyhnutnou súčasťou tohto procesu je hľadanie inšpirácie alebo v mojom prípade klikanie do myšky alebo touchpadu alebo displeju a browsovanie internetového sveta.

Teda tak vyzerá jedna fáza. Zvyčajne v čase, keď cestujem do práce a v autobuse je wifi (vďaka autobus č. 61) alebo vrámci „obedovej“ prestávky (a desiatovej a olovrantovej a tak ďalej) a potom ak ešte ostala nejaká baterka v mobile tak aj po ceste z práce.

Čas, ktorý trávime na internete viac ako z polovice premrháme nezmyselným sledovaním profilov našich kamarátov a známych na sociálnych sieťach (nekrúťte hlavou, robíme to všetci) alebo lajkovaním vtipných gifiek o mopslíkoch, ktoré sú už väčším hitom ako mačky.

Lenže čas, kedy sa flákame a vyhýbame práci sa dá stráviť i užitočnejšie. Niežeby som vás chcela podporovať vo vašej nečinnosti, to by sa mi váš šéf isto nepoďakoval, ale skúste sa flákať užitočne.
Pre vás milé nevesty, ktoré sa stresujete, lebo nemáte čas hľadať kontakty na catering, fotografa a DJ-a – využite ten čas, ktorý strávite na Facebooku, hľadaním skupín, ktoré vám poskytujú kontakty a referencie na podobné služby a remeslá. Je ich celkom dosť… Užitočné sú tiež fóra napríklad na portáli Mojasvadba.sk, ktorý by mal byť vašou najnavštevovanejšou stránkou v období pred svadbou.

Ak sa chcete nechať inšpirovať vizuálne, jednoznačne bude pre vás vhodným požieračom času Pinterest. Tento portál (ktorý má samozrejme aj svoju mobilnú aplikáciu) je synonymom slova inšpirácia. Hľadáte nápad na šaty pre družičky – Pinterest vám ponúkne koláž nápadov na základe zadaných kľúčových slov, buď v angličtine, kde je tá ponuka omnoho rozsiahlejšia, ale skúsiť to pokojne môžte aj v slovenčine. Pinterest využívajú obyčajní ľudia ako vy a ja, ale stále viac ho využívajú aj rôzne spoločnosti na prezentáciu svojich produktov (svadobné salóny, kvetinárstva, obuv…)

Ja osobne sa snažím mať oči vždy otvorené a dívať sa na svet okolo ako na jednu veľkú guľu inšpirácie. Momentálne sedím a ťukám tieto slová z jedného kníhkupectva a fantázia mi pracuje naplno. Knihy sú takým krásnym estetickým výtvorom, že zakomponovať ich do svadobnej výzdoby nejakých nadšených knihomoľov by mohlo mať krásny efekt.

Čo charakterizuje vás? V čom sa líšite od iných? To je vec, ktorú, keď dokážete nájsť a zakomponovať napríklad do vašej svadby, spraví ten deň jedinečným.
Apropo knihy. Môj zásadne najobľúbenejší zdroj inšpirácie. Čítajte ľudia, sľubujem vám, že váš svet bude omnoho krajší.

untitled