Myslím, že môžem pokojne tvrdiť, že výber svadobných šiat je pre každú nevestu tým, na čo sa najviac teší, od čoho veľa očakáva a o čom dlhosníva. Myslím, že môžem pokojne ďalej dodať, že ja nie som vôbec iná. Svadobné šaty sú dôležité a tak by ich výber mali sprevádzať len príjemné zážitky. No a tých sa bezpochyby dočkáte v Svadobnom salóne Fashion Institute. Ponúkam Vám svoju skúsenosť:

Prečo som sa rozhodla navštíviť tento salón?

Hoci mám do svadby ešte skoro rok, povedala som si, že začať riešiť šaty nebude nikdy priskoro. A s tým súviselo samozrejme prezeranie internetu, ukladanie si obrázkov „vysnívaných“ šiat na Pintereste a hľadanie ponúk v blízkom okolí. Avšak aké veľké bolo moje sklamanie, keď som zistila, že moje predstavy sú také špecifické, že nájsť to po čom túžim, na čo som zvedavá a o čom snívam nebude také jednoduché.

Našťastie som na stránke Perfect Day natrafila na rozhovor s Lindou o jej salóne, ktorý má otvorený necelý rok. Jednak ma zaujal jej príbeh, jednak fotky z blogu a aj jej facebooková stránka. Jej salón je pestrou zmesou tradičného aj neobvyklého.

Povedala som si: Super, tam by som mohla skúsiť hľadať. Ale hneď na to mi napadol druhý problém a to je veľkosť šiat. Nie som žiadna top modelka, ale myslím, že keď salóny ponúkajú šaty po veľkosť 38 je to vcelku obmedzujúce. S malou dušičkou som Linde napísala na Facebooku:

bez-nazvu

A odpoveď znela, že áno. Dohodli sme termín o pár dní na to a veľmi som sa na návštevu tešila. Do toho momentu som sa najbližšiu skúsenosť so svadobnými šatami na sebe mala, keď som objednala so Zootu niekoľko bielych šiat, ktoré by sa mohli javiť ako dobrá voľba, ale nebolo to ono. Tak si viete predstaviť, ako veľmi som sa na niečo takéto tešila.

Ako skúška šiat prebiehala?

Do salónu som dorazila jedno piatkové popoludnie. Linda ma privítala s úsmevom na tvári a nechýbalo ani šampanské.

14706962_1776007982672062_6640402177626262096_o

Nasledovala moja otázka ako to teda celé prebieha. Popísala som svoje predstavy a Linda hneď siahla po neuveriteľne krásnych a originálnych šatách značky Watters, ktoré som chcela vyskúšať hneď ako som ich na jej Facebooku uvidela. A musím povedať, že som vôbec nebola sklamaná a utvrdila som sa hneď v tom, že v jednoduchosti je krása a že chcem byť víla.

Avšak kamarátkam som sľúbila, že nevynechám ani povinné korzetové princeznovky, ako ich ja nazývam. Linda ma obliekla do (opäť) jednoduchých, ale nádherných šiat značky Pronovias. Ohromné množstvo aspektov ma donútilo priznať, že takýto typ šiat skrátka musí vyzerať dobre na každej žene a teda aj na mne. Korzet bol ku podivu pohodlný, vytvoril mi krásny driek (o akom som nesnívala, hahaha) a strih, vlečka a krásny srdiečkový vystrih ma tiež dostali 🙂

picmonkey-collage

Čo sa mi na salóne páčilo najviac?

Priestory kde sa Fashion Institute nachádza boli veľmi vkusné, navodzovali dobrú atmosféru a cítila som sa tam príjemne. Ale najviac musím oceniť Lindin prístup k zákazníkovi, ted mne. Ako som spomínala nie som práve konfekčná veľkosť 36/38 a Linde nerobilo problém vyskúšať so mnou aj šaty, ktoré sa mi zapáčili ale nemuseli mi padnúť. Páčilo sa mi, ako sama povedala, že som mohla vyskúšať pokojne aj všetky šaty za cieľom nájsť tie čo budú tie pravé. A to hovorí o tom, že v Svadobnom salóne Fashion Institute naozaj chcú, aby ste vy boli tá spokojná, odchádzajúca s tými pravými šatami.

Ako to celé dopadlo?

Nemôžem tvrdiť, že som odišla so šatami „vo vačku“. Predsalen mám času ešte dosť a keď som si obzrela fotky zo skúšky, zistila som, že som nespokojná. Nie so šatami. Ale so sebou. A tak s heslom #sweatingforthewedding som sa rozhodla nejake to kilečko zhodiť a pokúsiť sa dostať do takej formy, aby som sa potom vedela na svadobné fotky pozerať bez výčitiek a hanby. Takže zatiaľ ostávam bez šiat, ale s krásnymi predstavami a výbornou skúsenosťou a s vedomím, že viem kam sa vrátim, keď už sa bude treba rozhodnúť. 🙂

Budem rada ak mi napíšete aj Vaše skúsenosti so skúšaním šiat. 🙂 A zatiaľ sa majte krásne!

untitled